Klinika Włosów Hair LAB oraz Agencja Interaktywna SukcesFirmy.pl stworzyły akcję „Podziel Się Dzieciństwem”. Akcja rozpoczyna się 6 grudnia 2014 (w MIKOŁAJKI).

Główną ideą akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat problemu wypadania włosów i łysienia u dzieci (głównie łysienie plackowate oraz choroby nowotworowe), a także  zwiększenie świadomości o możliwości przekazywania włosów przez dzieci, dzięki którym mogą zostać wyprodukowane niechirurgiczne systemy uzupełniania włosów i peruki, umożliwiające dziecku normalne funkcjonowanie i szanse na radosne dzieciństwo. W ramach akcji stworzony został klip, który przedstawia  dziewczynkę- Maję cierpiącą na łysienie plackowate i problem pozyskania włosów z perspektywy dziecka. W materiale pojawia się również rozwiązanie problemu, dzięki drugiej dziewczynce Sonii, która przekazuje włosy dla głównej bohaterki, co pozwala na stworzenie systemu uzupełniania włosów dla Mai.

Materiał filmowy ma na celu uświadomić jak trudne jest pozyskanie włosów od dzieci (zajmuje to nawet kilka miesięcy) na stworzenie systemu uzupełnienia włosków lub peruki, co sprawia że dziecko nie może swobodnie cieszyć się swoim dzieciństwem, którego każda sekunda jest cenna. W ramach akcji nawiązaliśmy współpracę z fundacją Herosi, której zostaną przekazane nieodpłatnie pozyskane włosy oraz wykonane zostaną systemy uzupełniania włosów dla dzieci, które wskaże fundacja. Pobocznym efektem, który chcielibyśmy uzyskać jest wskazanie możliwości rozwiązywania przez biznes problemów społecznych, w obszarach działalności firm. Dzięki czemu zarówno społeczeństwo, jak i firmy mogą uzyskać realne korzyści.

Akcję wsparło wiele znanych osób oraz specjalistów: Katarzyna Figura, Natalia Siwiec, Olga Borys, Magdalena Wójcik, Maria Czubaszek, Aldona Orman, Zuzanna Butryn, Ivica Vrdoljak, Igor Kujawski, Agata Kucińska, Dorota Łukasiewicz- Kwietniewska, Elżbieta Jeznach oraz specjaliści w dziedzinie włosów Izabela Szymczak, Magdalena Szymczak i terapeuta zaburzeń neurorozwojowych u dzieci Joanna Stankiewicz.

Każda osoba przekazująca włosy otrzyma indywidualny certyfikat uczestnictwa w akcji. Liczymy na to, że akcje znajdzie pozytywny odbiór wśród wielu osób, które będą chciały przekazać nieodpłatnie lub odpłatnie swoje włosy lub włosy dzieci na takie cele, nie tylko w ramach akcji, lecz stanie się równie ważne i popularne jak oddawanie krwi.

Klip promujący akcję

Efekty akcji Podziel Się Dzieciństwem

Dowiedz się więcej o możliwych metodach włączenia się do akcji.